top of page

בייסיק

קונדיטור

קורס קונדיטוריה מעשי

 סוג הקורס: קורס קונדיטוריה בסיסי - מעשי, עבור אנשים שרוצים להגדיל את הידע ובעקבות כך את האפשרויות שלהם להכנת קינוחים מושכים, מגוונים וכמובן טעימים.
 
במהלך המפגשים נלמד טכניקות שונות והמון טיפים להכנת קינוחים ומאפים מודרניים לצד שמירה על הקווים הקלאסיים בדגש על הסביבה הביתית וניצול נכון של חומרי גלם.
 
הקורס יקנה למשתתפים ביטחון עצמי וידע תאורטי על מנת שיוכלו להרכיב מנה מאפס ובכך להביא לידי ביטוי את כושר היצירה שלהם ולהמם את הסובבים אותם.
 
הקורס מיועד למי שרוצים לשדרג את היכולות שלהם במטבח הביתי
או למי ששוקלים להפוך את הקונדיטוריה למקצוע אך עוד לא רוצים להתחייב לקורס מקצועי באורך מלא.


משך הקורס:  הקורס מחולק לשני חלקים בני 6 מפגשים כל אחד.
ניתן להירשם לחלק הראשון או לשני או לשניהם יחד באופן רציף.
המפגשים הם בני 3 עד 4 שעות ומתקיימים ביום קבוע שבוע אחרי שבוע,
בשבוע לאחר המפגש האחרון של חלק א' יתקיים המפגש הראשון של חלק ב'...

מיקום: סקולינרי חיפה, קיבוץ יגור,מתחם חוצות יגור, הזינו "סקולינרי" באפליקציית הניווט.

כשרות: יש תעודת כשרות.

מרכזת הקורס -  השף קונדיטור תמי רייפן
עוסקת בהדרכה והעברת קורסים וסדנאות בתחום הקונדיטוריה.

 בוגרת "אסטלה" כיתת אומן לקונדיטוריה. 

מומחית לפטיסרי צרפתי ועוגות מעוצבת.

 מתמחה בפיתוח מתכונים חדשים.

תמי.jpeg

הכירו את השף

תוכנית הקורס

תוכנית הקורס

חלק א'


מפגש 1: שמרים מתוקים – התעמקות בעולם הבצקים , הכנת מליות שונות המתאימות לאפיה, הכנת מאפי שמרים אישיים מגוונים בגודלם וצורתם.
 

מפגש 2: מרנגים - הכרות עם מרנג שוויצרי איטלקי וצרפתי, יעוד ושימוש בהם. הכנת עוגיות מקרון בשלל צבעים וסוגי מילויים שונים.
 

מפגש 3: שוקולד - הכרת השוקולד מפולי הקקאו ועד לפרלין בלגי ממולא. טימפרור ושיטות טימפרור שונות . הכנת פרלינים , גנאשים , בראוניז שוקולד בלגי עשירה ועוד ...

מפגש 4: אפיית לחמים (Boulangerie) - הכרת עולם הלחם והשמרים, הסבר על גלוטן ופיתוח הרשת . אפיית מגוון לחמים, לחמניות ומאפים. למידה על כללי ברזל בעולם הבולונז'רי .

מפגש 5: עוגות בחושות מודרניות - הכרת טכניקות הקצפה שונות, הרכבה נכונה, עבודה עם מסות שומניות ועוד. במפגש נכין מגוון עוגות בחושות המשולבות עם פירות עונתיים ונלמד איך ניתן להפוך כל עוגה בחושה למיוחדת יותר.

מפגש 6: בצק פריך - הכרת בצק פריך על סוגיו השוניו, הכנת טארטים וטארטלטים קלאסיים ומודרנים הכוללים שימוש בקרמים קלאסיים כגון קרם לימון.
 

חלק ב'

מפגש 7: בצק פריך מלוח - המשך חקירת הבצק הפריך, הכנת קישים, מגוון עוגיות מלוחות ומתוקות וקרקרים פריכים בטעמים לא שגרתיים.

מפגש 8: בצק רבוך - הכנת בצק רבוך עקרונותיו , הכנת סבלה אדום , הכנת קרם דיפלומט.
גוז'ר פחזניית פרמז'ן במילוי גבינת שמנת .


מפגש 9: לחמי מחמצת (Boulangerie) - היכרות עם שמרי הבר שסובבים אותנו, בצקי שאור ומחמצות. נסקור את השלבים השונים של הכנת לחם המחמצת -ערבוב, קיפול, עיצוב ואפיה נכונה בתנור הביתי. כל משתתף יקבל מהמחמצת הוותיקה. בנוסף נלמד להכין מוצרים נלווים כגון קרקר מחמצת ואף נחבוץ חמאה.  

מפגש 10: בצק עלים - הכרה של אחד הבצקים היותר פופולריים בקרב הקונדיטורים, נחקור מה מסתתר בין השכבות, נכין בצק עלים כולל קיפולי חמאה, מילפיי דיפלומט, עוגיות אוזני פיל, ומקלות פרמזן ושומשום.

מפגש 11: אפיה איטלקית ופיצולוגיה - הכנת בצקים ארוכי טווח לצד בצקי שמרים, נלמד את ההבדלים בין השניים נעמיק בהבנת הבצק וגלוטן , נכין פיצה נפוליטנה 48 שעות , פיצה דקה, רוטב עגבניות דרום איטלקי , רוטב ביאנקה ולקינוח פיצה מתוקה עם ריקוטה וממרח נוצ'לה מפנק.


מפגש 12: קינוחי ראווה  - הכנת קינוחים מרהיבים, עבודה עם קרמים מגוונים ומוסים, שימש נכון בג'לטין וגלאסז' מבריק.  במפגש נכין שלוש סוגי קינוחי ראווה ב שלוש טכניקות שונות: סיליקונים אישיים,  פלטה שחותכים למנות ועוגה גדולה. 

*בכל מפגש חלק מהמוצרים יוכנו על יד השף על מנת להדגים טכניקות נכונות ולאחר מכן
המשתתפים יישמו את הנלמד באופן מעשי.

מועד ומחיר הקורס

מועדי תחילת הקורסים הקרובים
19/06/2024 18:30 - חלק א' הקורס יערך מדי יום ד' 

03/06/2024 18:30 - חלק ב' הקורס יערך מדי יום ב' 

מחיר ההשתתפות בקורס -
חלק א' או ב' בלבד 
6 מפגשים 1689 שח
חלק א'+ב' 
12 מפגשים 2880 שח

bottom of page